Vinaři v létě na zámku v MK


Léto na zámku v Moravském Krumlově, turnaj HrajDiscgolf Tour a série Rok na zámku v Moravském Krumlově očima ředitele i hráče Toma Strieglera.

 

Z pohledu ředitele

Kdysi dávno v březnu přišla firma ProDG s nápadem, že by bylo dobré oživit projekt HrajDiscgolf. 7 oblastí v republice pojmenovaných po různých činnostech (v Krumlově například Vinaři), které budou mít 3 až 4 nominační turnaje, z nichž vzejdou vždy tři nejlepší v každé kategorii, kteří se utkají v superfinále na konci srpna. Myšlenka to byla zajímavá, tak jsme si řekli, že do toho samozřejmě v Krumlově půjdeme, zůstal nám trošku nepopulární prázdninový termín, ale to tolik nevadilo. Byly přislíbeny diplomy, score karty a poukázky, takže to měla být celkem bezstarostná záležitost. Ve chvíli, kdy jsem zjistil, že Kryštof Novák (který měl celý projekt na starosti), odjíždí na pár měsíců do Ameriky, jsem mírně znejistěl a raději již dopředu bombardoval další členy z ProDG žádostmi o výše zmiňované věci. Nakonec to dopadlo tak, že v pátek dopoledne před turnajem přišly dvě poukázky, tudíž jsem odpoledne a večer na poslední chvíli tiskl diplomy (které mi naštěstí prozíravě už dopředu nachystal Dan) a chystal score karty.

S myšlenkou toho, že hřiště je krásně posekané, Dan s Kubou nachystali hranice 10 metrů, my natáhli double mando a Matěj vytvořil krásné CTP, jsem uléhal a těšil se na turnaj :-). Turnaj proběhl v příjemné komorní atmosféře cca. 30 lidí, nebyly žádné protesty ani komplikace. Několik cizích hráčů nás velmi chválilo, že nachystáno máme na úrovni A/ B turnaje, no jak je to v Krumlově ostatně dobrým zvykem :-). Předali jsme diplomy a hodnotné ceny a těšíme se na další turnaj.

 

Z pohledu hráče

Ráno nás vítá překvapivě silným větrem, čímž je jasné, že většina výhod domácích hráčů bude smazána a OB na tenisovém kurtu možná po delší době okusí přítomnost lidských stop. Na poslední chvíli doráží i všichni favorité z Lískovce u Koryčan a také z Brna a tušíme, že to bude litá řež, obzvláště v nejnabitější kategorii Open :-). V kategorii Junior celkem suverénně po prvním kole vede domácí Dan Konečný, následován Ondrou, i malý Petřík má ještě šanci na bednu. V ženách bohužel žádné zastoupení nemáme, ale i tak souboje křehkého pohlaví sledujeme se zájmem. V kategorii Master drží Pepa Vejvalka druhou pozici, v kategorii Open zatím domácí borce poráží Marek Budík z Lískovce, ale brousíme si na něj zuby. V druhém kole k žádnému výraznějšímu přetřesu pořadí nedochází, jen Petřík ztratil šanci na finále a v kategorii Open se na první místo vyhoupl domácí superfavorit posledních dnů Kuba Kudrna, následován Tomem Strieglerem a třemi krajánky, kteří nám to rozhodně nechtěli nechat zadarmo :-).

Ve finále naštěstí k již žádným výrazným změnám nedochází. Kategorii Junior suverénně ovládá Dan Konečný (vyhrál všechny tři turnaje HrajDiscgolfTour), před Ondrou Čarnogurským.

IMG_20150801_150440

 

V Masterech Pepa Vejvalka padá na třetí, ale i tak velmi lichotivé místo.

IMG_20150801_150323

V kategorii žen vítězí Kačka Zbytovská, pro kterou je to téměř domácí hřiště, před Kamčou Burdovou a Terezkou Mostovskou.

IMG_20150801_135121

Kuba Kudrna ve finále svůj náskok ještě navyšuje, druhý končí Tom Striegler před mocně finišujícím Michaelem Rádlem.

IMG_20150801_150606

Soutěž CTP vyhrává domácí Matěj Ludvík, puttovací soutěž, která je po konci turnaje, Tom Striegler.

Věřím, že jste si turnaj v Krumově užili a těšíme se na Vás v září. Bude to poslední turnaj série Rok na Zámku v Moravském Krumlově, o hodnotné trofeje. Šanci má stále spousta hráčů :-).

Kompletní výsledky najdete na discgolf.cz.