Slovácko Open 2015


Krumlovští nemohli chybět ani na dalším „A“ turnaji Czech Tour aneb jak se vydala výprava 8 hráčů do Uherského Hradiště.

Snad všichni místní jsme poctivě dorazili už v pátek, abychom si hřiště pořádně natrénovali. Nějakou chvíli vzalo než jsme se zorientovali, protože mapa byla dost zmatená a jamky nebyly připravené skoro do večera. Zároveň teesigny byly opatřené jen fotkami, což celkem ztížilo orientaci. Ale na druhou stranu bylo jinak hřiště skvěle připravené, vysekané fairwaye od vysoké trávy a stejně tak přechody mezi jamkami. Už od první jamky bylo jasné, že zajít pod par nebude nic lehkého. Na hřišti jsme našli několik čistě skórovacích jamek, kde bylo birdie otázkou povedeného drivu a dále už nebylo co řešit, ale u dalších jamek se dalo lehce skončit v pekelném křoví nebo lese odkud nebylo pořádně co hodit. Celkový dojem z hřiště mám tedy skvělý, myslím, že Ivo (a zbytek pořadatelů) našli plno těžkých cest a například jamka 91 metrů (par 3) čistě rovně úzkou uličkou lesem bylo téměř nemožné birdie. Dlouhé hody střídaly technické skrz les, a když pořádně zavál vítr, udržet disk na správně lajně nedokázal téměř nikdo.

Počasí se během celého víkendu drželo na hraně a bouřky se kolem nás míjely a rozpadaly jako na běžícím páse, ale naštěstí jsme téměř nezmokli. Zato, jak už jsem psal, větru jsme se nevyhnuli a měl i jistý vliv na skóre mnoha z nás. Teď už se ale vrhneme na výkony předvedené místními hráči. Celkové výsledky najdete zde.

Začneme kategorií Grandmasters. Protože na Dymníku (oficiálním MČR) nebylo dostatek hráčů na otevření této kategorie, tak bylo až Slovácko Open považováno jako oficiální MČR pro nejstarší hráče. Pepa Vejvalka zkušeně reprezentoval náš klub a finišem na třetím místě ukázal, že se může porovnávat i s těmi nejlepšími (a o několik let mladšími) soupeři. Gratulujeme Pepo!

Pokračovat můžeme z druhého konce a tou je kategorie Junior. Zde jsme měli 2 zástupce Ondru Čarnogurského a mě. Shodou náhod se nám povedlo mít po dvou kolech stejně hodů a držet to takto i v kole třetím (202 celkem), bohužel s tak silnou konkurencí bylo náročné postoupit až do finále. To nám uteklo o 10 hodů. Každopádně já jsem se svým výkonem spokojený a věřím, že i Ondra.

Zakončíme to hlavní kategorií Open. Nejlepší výkony ukázal Kuba Kudrna, který svým prvním a druhým kolem ukázal, že si brousí disky na finále. Bohužel náhoda tomu nechtěla, že přes noc klesnul o 3 hody špatně sečteným skóre a bylo tedy těžké zvládnout třetí kolo hlavně psychicky. I tak se s tím popral a s nejlepším skóre z místních, po 3 kolech se 186 hody, si může na nějakou chvíli vystavit v pokoji krumlovský putovní pohár. Dále skvělé výkony podali Lukáš Kočí (196) a Peťa Šmahel (199), také Robin Schüller zahrál dobrý výsledek (208). Bohužel celý víkend se příliš nedařilo Matějovi Ludvíkovi, ale skvěle se s tím popral a má cenné zkušenosti do dalších velkých turnajů.

Děkujeme Ivu Vojtíkovi a všem, kteří se podíleli na pořádání turnaje za skvělou akci!