Report: Krumlovské monthlies: Leden


Máme za námi první z dvanácti měsíčních turnajů ze série Krumlovské monthlies, tak si ho pojďme trochu zrekapitulovat.

 

Report: Krumlovské monthlies: Leden

Jak se asi dalo čekat, tento lednový turnaj bude náročný nejen hřištěm, ale hlavně přírodními podmínkami, a právě ty nám daly zabrat. Dva dny před turnajem sněžilo a chladné teploty nám sníh udržely až do soboty, takže si musel dát Kuba s přípravou hřiště opravdu záležet, aby bylo vůbec hratelné.

Už od rána snad všichni hráči a hrstka diváků klepala kosu a kolem -9°C se nás drželo snad celý den. Hned po svižné registraci nás čekalo první překvapení, dostavilo se všech 45 přihlášených hráčů. Už to byl pro nás velký úspěch a potěšení. O půl desáté zaznělo celým parkem „Výhoz!“ a začali jsme. Zhruba v půli kola se začaly snášet první sněhové vločky, a podle radarové předpovědi rozhodně nebyly poslední. Ani jsme se nenadáli a bylo napadených několik centimetrů sněhu. Hřiště naštěstí zůstalo i nadále hratelným a slyšeli jsme na ně samé kladné ohlasy. Po prvním kole vedl místní Libor Havlíček spolu s Přemkem Novákem s úctyhodným skóre -5. Za nimi v těsném závěsu Lukáš Filandr a Michal Grepl. V ženách se také první místo dělilo a to mezi Katku Zbytovskou a Verču Fabíkovou. Mastery vedl zkušeně Petr Zahrádka a na záda mu dýchal místní veterán Pepa Vejvalka.

I druhým kolem nás doprovázel padající sníh a hřiště nadále trestalo nepřesné hody. Před finále se pořadí na špici Open jen lehce otočilo, vede Michal s Lukášem, hned za nimi Přema a s lehkým odstupem jdou do finále i místní Libor Havlíček a Peťa Šmahel. Women se rozhodlo už druhým kolem a holky už si nechtěly vytrpět finále. Pořadí se příliš nezměnilo, Katka utekla Verči a brala první místo a cenné body do monthlies tour, druhá tedy již zmiňovaná Verča a za ní Kamča Vojtík Burdová. V Masterech se také pouze prohloubili rozdíly, do finále šli první 3 a ti si také svá místa udrželi: První suverénně Petr Zahrádka, druhý Pepa Vejvalka (skvělý výkon Pepo, gratuluje celý klub!) a třetí František Trenz.

V Open však nebylo ještě nic rozhodnuto, vyhrát mohl na dlouhých finálových jamkách téměř kdokoliv. Lukáš si držel své vedení, Přema ho však o hod stáhl a ke konci finále byli stále vyrovnaní. Čekal nás tedy rozhoz a denního světla už ubývalo. První i druhou jamku stále vyrovnaní, na třetí však byl Lukáš značně blíž než Přemek. Toho ale zachránil hodně dlouhý putt navíc s odrazem o kmen stromu a tak nás čekala čtvrtá jamka a na ní už pouze CTP. Přemkovi se hod nepovedl podle představ, zato Lukáš zaparkoval kousek od koše a bylo to jasné, je prvním vítězem místní tour!