Recenze: Innova XT whale


Tentokrát jsme od ProDiscgolf.cz dostali na testování Innova XT whale – skvělý putter, který létá tak dobře, že je s ním vlastně škoda puttovat.


Innova XT whale

 

Přehled

Innova Whale je stabilní putter, který umí doletět hodně daleko. Tvarově připomíná klasický Aviar, hlavní rozdíl je v tom že má bead. V této recenzi se budeme soustředit hlavně na delší drivy a příhozy, protože v tom tento kytovec vyniká. Letí jako driver, přistává jako putter.

Innova o něm píše: Whale je putter podobný Aviaru se stabilitou podobnou Big-Bead Aviar Driveru, ale zároveň s turnem typickým pro Putt and Approach Aviar.

Letové vlastnosti

Klasické hodnocení: 2,3,0,1 – (rychlost, glide, turn, fade)

Dostupné materiály:

  • DX, XT, GStar, Chapmpion

                                       Innova XT whale flight
Whale – tvar ráfku (šířka 1,0 cm)                                                                 Whale – dráha letu

Zkušenosti

Každý discgolfer dříve nebo později pozná, že umět drivovat putterem je potřeba a začne si shánět takový, který letí daleko a je dostatečně stabilní, aby ho nepřerval. Zároveň by se mu líbilo, aby byl pokud možno co nejrovnější. Innova XT whale těmto požadavkům naprosto vyhovuje.
I při 90m hodu nejeví nejmenší známky turnu (stáčení doprava), zároveň ale nemá nijak velký fade, což je prostě paráda. Proti třeba Discmania P2, což je další oblíbený putter na tyto hody, je na konci rovnejší, takže když jí dáte dostatečnou rychlost, letí celou dobu rovně jako střela a zároveň máte jistotu, že nepůjde doprava.
Při hyzerovém vypuštění si úhel udrží a nesrovná se. Anhyzer si udrží, většinou se i stočí zpět, není to ale disk, který bych na tyto hody používal.
Whale mi doletí znatelně dál, než ostatní puttery, částečně tím, že se ho nebojím narvat naplno, chtěl bych ale zdůraznit velký glide, kterým velryba vyniká. V tomto případě je hodnota 3 docela luxus.

Po měsíci testování můžu říct, že si Whale rychle získal svoje místo v mém bagu jako disk, kterým hážu většinu rovných hodů pod 60 metrů. Materiál XT má neskutečný grip a zároveň výdrž, po měsíci se chová pořád stejně a to už  tvrdě trefil nemálo stromů. Určitě stojí za zkoušku!

Koupit ho můžete tady – proDiscgolf.cz/innova-whale