Recenze: Innova Teebird3


Jeden z nejpoužívanějších fairway driverů na světě – Innova Teebird se dočkal svého následovníka. Nová generace tohoto disku se jménem Teebird3 (T3) je plošší a rychlejší, jak vlastně lítá?

Teebird3

Innova Teebird3 (T3) je stabilní fairway driver, který je hodně podobný klasickému Teebirdovi. Ta „trojka“ v názvu znamená, že je disk plochý, proto je o chlup rychlejší a má menší glide než jeho předchůdce. Stabilita zůstává stejná, pokud je ale větrno, menší glide rozhodně oceníte. Na testování jsme ho od ProDiscgolf.cz dostali v materiálnu Gstar, který má super grip a je tak akorát pružný.

Innova o něm píše: Teebird3 je evolucí klasického Teebirda. Lidé popisují hodně jiných disků jako „rychlejší Teebird“, tohle je ale ten pravý. Disk je plochý, což snižuje glide a zvyšuje jeho rychlost.

Letové vlastnosti

Klasické hodnocení: 8, 4, 0, 2 – (rychlost, glide, turn, fade)

Dostupné materiály:

  • Gstar, Champion, Metal flake (se třpytkami)
                          teebird3 rim                 Teebird3-Teebird-300x264

                     Teebird3 – tvar ráfku (šířka 1,7 cm)                                             Teebird3 – dráha letu

Zkušenosti

Pro ty, kdo znají klasického Teebirda uděláme porovnání. I když mluvíme o rychlejším Teebirdovi, neznamená to, že doletí dál. Díky menšímu glidu (který opravdu jde poznat) jsou délky letu v podstatě stejné. Jak už jsme psali výše, T3 je lepší do větru, kde má předvídatelnou dráhu letu a netočí se tak moc doprava, když foukne protivítr.

Když jsem dříve slyšel „Teebird“, představoval jsem si driver, který letí opravdu rovně. Potom, co jsem ho ale poprvé hodil, mě překvapilo, jak jsou tyto disky vlastně stabilní. Ta čísla 0,2 pro turn a fade opravdu sedí, to byste museli mít místo ruky kanon nebo se jmenovat Trenz aby se začal stáčet doprava. Zároveň ale musím uznat, že když mu dáte dost síly, letí dlouho rovně a na konci má předvídatelný fade, na který se můžete spolehnout. To znamená, že T3 je ideální disk pro hyzerové nebo rovné hody, kde na konci potřebujete disk dostat doleva. Při rovném hodu si rovinu udrží dost dlouho aby se pak mohl jen lehce vrátit ke koši.

Díky menšímu glidu je taky dobrý na anhyzerové hody. Musíte mu sice dát slušný úhel aby se hned nesrovnal, ale v tom případě si anhyzer udrží dlouho a vrátí se později než klasický Teebird – tím se vám otevře prostor na zcela nové zajímavé hody, které běžně nemáte čím házet. Esíčka mu taky jdou opravdu dobře.

Forehandy jsou další disciplína, která mu sedí. Díky úzkému ráfku se dobře drží a můžete mu dost naložit, stejně tak jako při overheadech. Sice nejsem ten typ hráče, který by často házel overheady, ale když už, tak většinou sahám po T3.

Jediné, co bych mu vytkl je to, že při hodech do kopce mu ten glide výrazně chybí. Na to mám ale samozřejmě jiné disky, takže pro takovéto případy ho nechávám odpočívat v batohu.

 

Tak si to shrňme:

Pro milovníky Teebirdů není T3 vůbec k zahození, letí hodně podobně, ale lépe se vypořádá s větrem a je o trošičku (opravdu trošičku) stabilnější. Že mu chybí glide jde poznat, ale větší rychlost to dostatečně vynahradí. Parádní disk pro pokročilejší hráče, ideální na rovné nebo hyzerové hody kolem 70-80 metrů.

Vesele ho můžete kupovat na ProDiscgolf.cz

 

,