Recenze: Discraft Nuke SS


Další disk, na který si posvítíme, nevídám na hřišti příliš často. Možná je to škoda, možná ne, ale o Discraft Nuke SS by se měli zajímat především začátečníci, ženy a ti, kteří nemají v ruce dostatečnou sílu na to, aby jim driver letěl rovně a nezatáčel brzy doleva. Pokud jste jeden z těchto případů, tak budete překvapení, jak daleko najednou umíte házet, protože je rychlý a dostatečně pravý na to, aby se ve vzduchu udržel hodně dlouho.

Discraft Nuke SS

 

Přehled

Discraft Nuke SS- Nestabilní bratříček notoricky známé zbraně hromadné vzdálenosti a bývalého držitele světového rekordu v nejdelším hodu Discraft Nuke. Mám ale pocit, že jde spíše o nevlastního bratříčka, protože jediné, co mají společné je jméno. To SS v názvu znamená Super Straight, neboli super rovný. To ale platí jen pro ty, co umí hodit maximálně kolem 60 metrů. Pro pokročilé by se spíš hodil název Nuke US (understable), protože s větší silou se stává poněkud nestabilní.

Discraft o něm píše: Nuke SS dává hráčům prostředky k tomu, aby házeli stejně daleko, jako pokročilí bez mnohaletých zkušeností. Se střední silou hodíš dlouhé turnovery, nebo s maximální silou svoje nejdelší rollery. Zkus si ho hodit a uvidíš sám.

Letové vlastnosti

Discraft hodnocení: +1,0

Klasické hodnocení: 13, 5, -3, 3 – (rychlost, glide, turn, fade)

Dostupné materiály:

  • Elite X, FLX, Elite Z, Ti
  • Z Lite – odlehčená verze (od 150g)
  • Z Glo – svítí ve tmě

Discraft Nuke SS tvar ráfku                                Discraft Nuke SS flight chart
Nuke SS – tvar ráfku (šířka 2,5 cm)                                             Nuke SS – dráha letu

Zkušenosti

 

Jak už jsem naznačil na začátku, Nuke SS je nestabilní disk, který jsem si kdysi koupil proto, abych se naučil házet backhandy místo forehandů. Musím říct, že to zafungovalo, i když jsem od něj čekal něco jiného. Po několika měsících už mi přišel moc nestabilní, zřejmě ale protože jsem od začátku zvyklý házet stabilní disky, takže jsem se s ním moc nesžil. Po tom, co jsem začal házet dál, tak jsem si pořídil klasický Nuke, který mi sedl víc. Nuke SS ale „zdědila“ moje přítelkyně, která na něj nedá dopustit a i když má jiné lehké „holčičí“ disky, tak Nuke SS ve 173g jí létá suverénně nejdál a snad i nejrovněji. Díky velkému ráfku taky rád skáče, což mu přidá další spoustu metrů k už tak velké vzdálenosti. Pro juniory, kteří mají ještě malou ruku bych tento disk asi nedoporučoval, protože má největší povolenou šířku ráfku – 2,5 cm, což se malými prsty může držet trochu hůř.

Pro hráče, kteří hází nejdál kolem 70-80 metrů nebo pro ty co hází hyzerflipy je to tedy perfektní disk. Pro pokročilé, kteří hází dál (90-100m a více) a rovněji bych tento disk doporučil spíš na rollery. Možná jsem zrovna narazil na extra nestabilní kus, nebo ho prostě neumím házet, ale musím se hodně snažit, abych ho nepřepral. Musím ale uznat, že když se mi to náhodou povede, tak jsou to jedny z nejdelších hodů, kterých jsem schopný dosáhnout.

Takže Nuke SS – Nestabilní disk, který vám poletí hodně daleko pokud jste začátečník. Pokud jste pokročilý tak vám poletí ještě dál, ale musíte ho správně hodit.