Recenze: Discraft Buzzz


Pokud sháníte nový midrange disk, tak jste na správném místě. Dneska si totiž rozebereme jeden z nejpoužívanějších disků na světě – Discraft Buzzz.

Discraft Buzzz

 

Přehled

Buzzz je rovný disk na střední vzdálenosti, který lehce udrží v podstatě každý úhel, pod kterým ho vyhodíte až do konce letu.

Discraft o něm píše: Hráči se shodují – Buzzz je nejlepší disk, který si můžete koupit. Je velmi spolehlivý, opravdu rovně letící midrange, budete po něm sahat znovu a znovu. S dostatečnou silou udrží jakoukoliv dráhu letu. 30-ti letá konzistence Discraftu znamená, že když ho ztratíš, stačí vytáhnout nový a jsi zpátky ve hře!

Letové vlastnosti

 

Discraft hodnocení: +0,5

Klasické hodnocení: 5, 5, 0, 1 – (rychlost, glide, turn, fade)

Dostupné materiály:

  • Pro D, Elite X (nejrovnější, po obouchání jde mírně doprava)
  • ESP, FLX, Elite Z, Ti (Na konci letu mírně stabilní, hodně odolný).

Discraft Buzz tvar ráfku                          Discraft Buzzz dráha letu
Buzzz – tvar ráfku (šířka 1,2cm)                                      Buzzz – dráha letu

 

Zkušenosti

Buzzz byl můj první disk, co jsem si koupil. Hned jsem věděl, že jsem udělal dobře, protože i když jsem začínal, lítal mi krásně rovně a naučil mě jak házet kam jen chci. Dnes už mám jiný, protože v Pro-D plastu se mi ohrál a časem znestabilnil, ale pořád létá stejně rovně, i když s ním hodím 80-90 metrů. Používám ho na 90% příhozů. Když ho hodím hyzerem, tak ho krásně udrží, dopadne na zem a neskáče pryč, při rovném hodu se na něj můžu spolehnout a vím, že ho nepřervu a na konci se lehce vrátí doleva. Na anhyzery je taky super, úhel udrží po celou dobu.

Podle statistik je to nejčastější disk na světe, se kterým hráči hodí eso. Zhruba každé dvanácté eso na světě někdo hodí Buzzzem. To samo napovídá o tom, jak rozšířený tento disk je.

Nejen že Buzzz je skvělý přihazovací disk, dá se s ním velice dobře drivovat. Sám nehážu extra dlouhé vzdálenosti, ale tam, kde driverem hodím kolem 100 metrů, Buzzz doletí jen o něco málo méně (80-90m). Proto na kratších jamkách, které jsou mezi 40 – 80 metry tento disk tasím rovnou na výhozišti. I s maximální silou ho jen tak nepřervu a je neporovnatelně přesnější než většina driverů.

I ve větru se s ním dá házet překvapivě dobře, není na něj moc náchylný. Když už fouká opravdu hodně, tak ho radši nechám v batohu (stejně jako ostatní rovné disky), ale na naše běžné povětrnostní podmínky je naprosto v pohodě.

Takže pokud sháníte rovný midrange disk, se kterým se dá hodit i pěkných pár metrů, určitě si na Buzzze vzpomeňte!