Recenze: Discraft Avenger


Dneska si pro změnu rozebereme driver. Je to jeden z těch, který bych z bagu nikdy nevyndal. jde o Discraft Avenger.

Discraft Avenger

Přehled

Discraft Avenger – distance driver, který je stabilní, ale na druhou stranu perfektně ovladatelný. Parádní do větru, nemá opravdu žádný turn, takže se nedá přeprat. Je perfektní jak na backhand, tak na forehand.

Discraft o něm píše: Avenger je distance driver určený jak pro amatéry, tak pro profesionály. Je to hlavní driver, se kterým Nate Doss vyhrál titul mistra světa v roce 2005. Hoď ho anhyzerem a on se pomalu vrátí do hyzeru. Hoď ho rovně a poletí přesně a daleko.

Letové vlastnosti

 

Discraft hodnocení: +1,8

Klasické hodnocení: 10, 5, 0, 3 – (rychlost, glide, turn, fade)

Dostupné materiály:

  • Pro D, Elite X – o něco méně stabilní než ostatní materiály
  • ESP, FLX, Elite Z – stabilnější, vydrží věčnost 

Discraft Avenger tvar ráfku                                     Discraft Avenger flight chart
Avenger- tvar ráfku (šířka 1,9 cm)                               Avenger – dráha letu

Zkušenosti

Avenger byl můj první driver (a pořád je). Na začátek asi stabilní disk není nejideálnější, ale já v té době házel forehandy, na které je perfektní. Na tento disk se vždycky můžu spolehnout. Jeho turn je opravdu poctivá nula, takže pokud ho hodíte rovně, máte jistotu že doprava nezatočí. To ale neznamená, že je moc stabilní a hned jde doleva. Naopak si rovnou dráhu letu drží hooodně dlouho, doleva jde až ke konci, přesně jak čekáte.  Když ho vypustíte v anhyzeru, udrží ho skoro po celou dobu letu, zpět se překlopí až na konci a vymodeluje krásné ESíčko, na které se můžete spolehnout. O hyzeru asi není třeba moc vyprávět, tady je na tom většina stabilních disků stejně.

Je Avenger vhodný do protivětru? Samozřejmě! Potom tu rovinu drží ještě déle. Je to ten disk, po kterém sáhnu vždycky, když mám před sebou 60-90 metrů dlouhý hod, který potřebuju nasměrovat ke koši. Aby toho nebylo málo, s Avengerem se skvěle hází forehandy. Na to, jak daleko umí doletět, tak má úzký a pohodlný ráfek, tak akorát na správné uchopení. Oba dva Avengery, které jsme měl, byly naprosto ploché, což někomu může vyhovovat, jinému ne, ale pro mě to je velké plus.

Takže pro ty, co jsou zvyklí házet stabilnější disky je Discraft Avenger povinnost. Věřte mi, fakt ho budete mít rádi.