Podzim na zámku v Krumlově


Již někdy začátkem roku 2015 přichází Latitude 64 s konceptem turnajů pro začátečníky i pokročilé hráče. Zaplatíš relativně málo a dostaneš kvalitní disk. Tato strategie se nám ve spolku líbí a říkáme si, proč neudělat takový turnaj i u nás.

Po relativně delším, zato však příjemném vyjednávání mi Briki (alias Pavel Bruckler) předává na MČR na Dymníku 60 disků v Opto kvalitě se slovy: Opatruj je jako oko v hlavě. Kývnu, strčím krabici do auta a přemýšlím, jak je ten turnaj strašně daleko.

Stejně jako letošní discgolfová sezóna utekl ten čas strašně rychle a registrace je na dohled. Stejně jako před každým turnajem, který pořádáme, jsem mírně nervózní, zda lidé přijedou. Druhý den ráno po vypuknutí registrace se vzbudím, otevřu mail a tam 28 přihlášených hráčů, tuším, že máme slušně našlápnuto.

Večer před turnajem je zaregistrováno 59 lidí, před půlnocí otevírám naposled stránku discgolf.cz a kouká na mě jakési neznámé jméno: Riittinen Juuso, Finland. V zimě Rakušáci, teď Fin, kdo přijede příště, si říkám, a jdu spát.

Ráno opravdu drtivá většina hráčů přijíždí a s nimi i nenápadný bloňdák, který neumí ani slovo česky.

Na asi posledním turnaji této sezony je stále o co hrát, ve hře jsou hodnotné trofeje za celou Tour Rok na zámku a hráči do toho buší, co to jde.

Po prvním kole jsou výsledky pro Krumlovské hráče poměrně příjemné, v kategorii Junior máme dva zástupce s ambicemi na finále, v kategorii Open okupují první tři místa dokonce tři hráči DGC Moravský Krumlov. Pepa Vejvalka v Masterech útočí ze zadní pozice, v ženách sice nemáme žádnou zástupkyni, ale jsou to všechno děvčata, která dobře známe a je radost s nimi hrát. Neznámý finský mladík zůstává neznámý, tedy zatím hluboko v poli favoritů.

Po druhém kole se situace příliš nemění, Kuba Kudrna jde do finále, z prvního místa s luxusním náskokem Lukáš Kočí. Neznámý finský mladík vítězí v rozhozu o finále puttem z 25 metrů, no trochu připomíná Michala Grepla, jen má výrazně víc vlasů. Ztrácí ale 6 bodů na místního borce Lukáše, tak jsme celkem klidní. V kategorii Junior máme dva zástupce, kteří pravidelně bodují a to Dana Konečného a Ondru Čarnogurského. Danovi se zdá, že již tak kvalitní turnaj je potřeba ještě vyšperkovat a proto dává na jamce č. 3 ESO. Pepa Vejvalka jde do finále z děleného 4. místa, a bohužel po dvou jamkách z boje o titul vypadává.

Po velmi dramatickém finále a rozstřelu v kategorii Open vítězí Juuso Riitinen, za ním Lukáš Kočí a třetí Jakub Trojánek z Brna.

V kategorii Junior borec ze spřízněného klubu DGC Slovácko, Matěj Vojtík, za ním dva domácí, Dan a Ondra.

V ženách kraluje (jak jinak s tímto jménem) Eva Králová, za ní Kačka Zbytovská a Kamča Burdová.

V kategorii Master Ruda Konečný, před Karlem Dostálem z Moravian Gators a Milanem Tělupilem ze Svitav.

Tímto článkem bych rád poděkoval všem, co pomohli s organizací turnaje a také všem hráčům, kteří na Tour Rok na zámku přijeli a discgolf v Krumlově si náležitě užili. Opět nám spousta lidí potvrdila, že Krumlovské hřiště patří mezi nejkrásnější v republice

,